Uvod O spolocnosti Objednavanie Ordinacne hodiny Poradna


Časté otázky z alergológie

Odpovedá MUDr. Anna Nebusová, MediAmbul, a.s.

Vek:
30 rokov
Pohlavie
Žena
Povolanie
Úradníčka
Môj 5-ročný syn má od narodenia ekzém, je sledovaný kožnou ambulanciou, posledné 2 roky býva na jeseň častejšie prechladnutý, teploty nemáva, chodí v poslednom roku do materskej škôlky, chcem sa spýtať, či je vhodné navštíviť alergológa. V rodine máme záduch, trpí naň mužova matka.
Návštevu alergológa doporučujem, vzhľadom k alergickému terénu v rodine (záduch u starej matky). Obtiaže dieťaťa - ekzém i prechladnutia na jeseň - môžu byť prejavmi
alergie.

Vek:
17 rokov
Pohlavie
Muž
Povolanie
študent
Mám 17 rokov(muž), posledné 3 roky sa liečim na prieduškovú astmu. Chcel by som vedieť, či môžem žiť normálnym životom a športovať?
S prieduškovou astmou sa dá žiť naplno,ale potrebná je pravidelná a odborne vedená liečba, ktorá v sebe zahŕňa kontinuálnu preventívnu protialergickú a protiastmatickú liečbu s opatreniami na zníženie alergénov v prostredí.
Astmatik musí mať dostatok pohybovej aktivity a mal by športovať. Výber športu a následné sledovanie Vášho zdravotného stavu by malo byť v úzkej spolupráci s Vašim alergológom.

Vek:
27 rokov
Pohlavie
Žena
Povolanie
Podnikateľka
Mám 6 ročnú dcéru,ktorá má zistenú alergiu na roztoče a peľ tráv, v poslednom roku chodí do škôlky a je často chorá - kašeľ, nádcha, občas teploty. Vyšetrenie na imunitu má v poriadku. Chcem sa spýtať, či by jej pomohol pobyt pri mori a ešte na podávanie injekcií na peľovú alergiu v jej veku.
Pobyt pri mori je pre väčšinu alergikov s inhalačnou alergiou vyhovujúci - vhodné je Stredozemné more, najmä oblasť bývalej Juhoslávie. Iné prímorské oblasti majú vyššie teploty aj vyššiu vzdušnú vlhkosť (v tomto prostredí sa darí roztočom) a preto je riziko zhoršenia stavu u alergika s inhalačnou alergiou na roztoče.
Podávanie injekcií v liečbe peľovej alergie má veľmi dobrý liečebný efekt, u detí je možné podávať aj kvapky, ale liečbu musí indikovať (zvážiť) Váš alergológ.

.
  
Programy

Interná ambulancia

Chirurgická ambulancia

Očná ambulancia

.
Radíme...

Časté otázky z internej medicíny I.

Časté otázky z internej medicíny II.

Časté otázky z chirurgie

Časté otázky z oftalmológie

Časté otázky z alergológie

Jarné upratovanie v našom tele...

Prevencia proti chrípke...


Tel.: (421)(2) 65 93 34 25
Mobil: 0908 744 558

© Copyright 2005 - 2021 medi-as & eDevelopment
Pripomienky a námety posielajte na info@medi-as.sk